Dziś ostatni dzień sierpnia, ostatni dzień wakacji dla nie-studentów, a także piąty Blog Day. Na czym polega idea tego dnia można szerzej poczytać na stronie akcji. W skrócie - należy opisać krótko pięć blogów, które się czyta. Jako że nie jestem zapalonym czytelnikiem blogów i śledzę głównie te szerzej znane, postanowiłem podejść do tematu od trochę innej strony, bardziej konkursowo, i opisać 6 projektów, które najbardziej mnie zaciekawiły.
Chciałbym jednak na wstępie zaznaczyć, że nie mam zamiaru zbyt szczegółowo opisywać wymienionych projektów, a raczej skupić się na uzasadnieniu dlaczego akurat ten projekt mnie zainteresował.
MTBrainStorm
Bartosz Zawiślak, blog, kod, opis projektu
Cytując autora projektu jest to aplikacja do prowadzenia burzy mózgów obsługująca ekrany wielodotykowe
. Ciężko jest powiedzieć dlaczego ten projekt tak mnie zainteresował. Może dlatego, że jest nietypowy i ambitny, a może to po prostu wrodzona fascynacja wielkimi ekranami dotykowymi i chęć zobaczenia jak wygląda tworzenie oprogramowania na tego typu urządzenia.
OS
Łukasz Sowa, blog, kod, opis projektu
Czym jest ten projekt można wywnioskować z nazwy, jednak jak zaznacza autor, nie ma na celu konkurowania z najbardziej popularnymi systemami operacyjnymi, a za stworzeniem OSa stoją głównie cele edukacyjne. Sama idea stworzenia własnego systemu operacyjnego jest fascynująca i mam nadzieję, że projekt Łukasza Sowy pozwoli nauczyć mi się czegoś ciekawego.
HopfieldSimulator
Piotr Sowa, blog, kod, opis projektu
Żeby programować, trzeba po części myśleć jak komputer. Programowanie algorytmó sztucznej inteligencji, w tym sieci neuronowych, jest natomiast czymś w rodzaju próby zmuszenia komputera do działania jak ludzki mózg. Piotr Sowa stworzył symulator sieci neuronowych Hopfielda i wykorzystuje go do różnych zastosowań, pokazując przydatność i skuteczność takich rozwiązań.
Gjadoo
Wojciech Turowicz, blog, kod, opis projektu
Projekt bardzo nietypowy, z interesującym podejściem do komunikacji przez internet. Myślą przewodnią tego projektu jest Chcę pomóc ludziom wyrażać się bardziej zrozumiale
. Nie wiem co wyniknie z tego projektu, co czyni go intrygującym i sprawia, że jestem ciekaw cóż też się z tej koncepcji narodzi.
WaveChat
Tadeusz Wójcik, blog, kod, opis projektu
WaveChat to, w prostych słowach, projekt widgetu chatu, który każdy może umieścić na swojej stronie. Ma wspacie dla XMPP, umożliwia tworzenie chatroomów, a co najważniejsze: ma być szybki. W tym przypadku zainteresował mnie nie tyle sam projekt, co przyjemny styl wypowiedzi i sposób prezentowania ciekawych zagadnień związanych z projektem. Nie ma tego jeszcze zbyt wiele, ale mam nadzieję, że ten ciekawy sposób prowadzenia bloga utrzyma się do końca trwania konkursu.
Maya
Leszek Król, blog, kod, opis projektu, GDD
Z założenia Maya ma być grywalnym FPSem, z klimatyczną muzyką, fantastycznie wykonanym światem i wciągającą fabułą. Tego ostatniego już mogę być pewny, choć wielce wytrawnym znawcą gier nie jestem i nie wiem na ile interesująca dla osoby tego typu będzie historia przedstawiona w grze. Mimo wszystko wyrażam szczerą nadzieję, że cała gra będzie trzymać taki poziom, wtedy chętnie w nią zagram.
To tyle jeżeli chodzi o projekty, które śledzę z największym zainteresowaniem. Nie oznacza to jednak, że nie przywiązuję uwagi do pozostałych pomysłów, ponieważ obecnie subskrybuję około 30 blogów konkursowych i czytam każdy wpis na nich umieszczany ;)
Hej!
OdpowiedzUsuńDzięki za zainteresowanie moim projektem, fajnie wiedzieć, że ktoś czyta to co piszę :)
Obserwuję też Twój projekt, bardzo ciekwae podejście do tworzenia dzienników, nie spotkałem się jeszcze z prowadzeniem "grubszych" notatek w formie drzewa, raczej korzystałem z mindmapów, dlatego jestem bardzo ciekawy końcowego efektu Twojej pracy.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Ja również dziękuję za zainteresowanie moim projektem :) Nowe notki już w drodze, zapraszam :)! Obiecuję, że będzie coraz ciekawiej :)
OdpowiedzUsuń